Social Network

Email: gabinet@dentum.com.pl Telefon: (+48) 690 211 511
Email: gabinet@dentum.com.pl Telefon: (+48) 690 211 511

DIAGNOSTYKA

Tomografia komputerowa 3D

Nasz gabinet wyposażony jest w tomograf komputerowy Carestream 9000 3D, który należy do najbardziej zaawansowanych technologicznie urządzeń dostępnych na rynku. Jest doskonałym i kompletnym narzędziem do różnorodnych zastosowań diagnostycznych: zdjęć pantomograficznych, cefalometrycznych oraz obrazowania 3D.

Pantomografia

Badanie dostarczające szybkiego i pełnego przeglądu stanu uzębienia, stanowiące pierwszy krok do rozpoczęcia leczenia. Pantomogram umożliwia uwidocznienie wszystkich zębów, również tych które są niewidoczne na pierwszy rzut oka (np. zęby zatrzymane, zęby mleczne oraz niewyrznięte). Na zdjęciu pantomograficznym można również zobaczyć tkanki otaczające (tkankę kostną wyrostków zębodołowych, wyrostki żuchwy, zatoki szczękowe).

Cefalometria

Cephalometria uwidocznia struktury miękkie twarzy, podniebienie twarde oraz zatoki przynosowe. Zdjęcie jest całkowicie bezpieczne ze względu na bardzo małą dawkę promieniowania rentgenowskiego. W Stomatologi zdjęcia cephalometryczne wykorzystywane są głównie w leczeniu ortodontycznym. Pomagają w przeprowadzeniu szczegółowej diagnostyki, niezbędnej do wykonania planu leczenia.

Tomografia 3D

Jest to metoda wizualizacji struktur twardych części twarzowej czaszki z zastosowaniem wiązki promieniowania rtg o charakterze stożka. Precyzja i wysoka jakość zdjęcia pozwala wyeliminować błędy w stawianiu diagnozy. Badanie pozwala na dokładną ocenę zaawansowania procesów patologicznych (mi.n. nowotwory, procesy zapalne). Obrazowanie 3D wykorzystujemy głównie w implantologii, endodoncji, ortodoncji i chirurgii stomatologicznej.